هشتم دی ماه هشتاد و پنجمین سالروز تاسیس صنعت سیمان ایران
۱۷ دی ۱۳۹۷
جلسه هم اندیشی مدیرعامل شرکت سیمان جوین با فرمانداری شهرستان جغتای
۱۷ دی ۱۳۹۷

مدیرکل راه آهن خراسان گفت: در ۹ ماه امسال ۵۰۶  هزار تن کالا از طریق مرز ریلی سرخس در شمال شرق خراسان رضوی به ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای مرکزی صادر شد که این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه پارسال  ۶۹ درصد بیشتر شده است.

به گزارش سیمان خبر، مدیرکل راه آهن خراسان گفت: این میزان کالا با استفاده از هشت هزار و ۲۶۰ دستگاه واگن صادر شد.

محمدهادی ضیایی مهر گفت: ۸۱درصد از مجموع این میزان صادرات کالای غیرنفتی در خراسان رضوی بارگیری و صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افرایش ۹۶ درصدی داشته است.

مدیرکل راه آهن خراسان گفت: عمده این صادرات با پنج هزار واگن غیر مسقف برای انتقال کالاهایی همچون سیمان به ازبکستان بوده و بقیه آن نیز با استفاده از واگن های مسقف بیشتر به کشورهای ازبکستان و ترکمنستان صادر شده است.

محمدهادی ضیایی مهر افزود: تبادل ریلی کالا با آسیای مرکزی از دو مرز سرخس در خراسان رضوی و اینچه برون استان گلستان با ترکمنستان انجام می شود. به علت قدمت بیشتر، زیرساختهای بهتر و فاصله مناسب تر ایستگاه راه آهن سرخس برای تبادلات تجاری با کشورهای ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان مطلوب است.

پارسال یک میلیون و ۹۷۰ هزار تن کالا با۳۳هزار و ۸۵ دستگاه واگن از طریق مرز ریلی سرخس با ترکمنستان و کشورهای آسیای مرکزی در سه بخش کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی مبادله شد.

منبع: واحد مرکزی خبر سیمان خبر

logo-samandehi