برگزاری کارگاه آموزشی اقتصاد مهندسی
12 دسامبر 2018
هشتم دی ماه هشتاد و پنجمین سالروز تاسیس صنعت سیمان ایران
7 ژانویه 2019

نشست صمیمانه مدیرعامل شرکت سیمان جوین به همراه ریاست محترم هیئت مدیره شرکت با سهامداران محترم در عصر روز دوشنبه آذر ماه جاری

عصر روز دوشنبه هفته جاری مدیرعامل شرکت سیمان جوین به همراه ریاست محترم هیئت مدیره به صورت سرزده از واحد سهام مستقر در شهرستان جغتای بازدید به عمل آوردند. در پی این بازدید که از سهامداران شرکت سیمان جوین به عمل آمد دکتر بهدین اورعی، مدیرعامل شرکت سیمان جوین، درد و دل ها، انتقادات و پیشنهادات سهامداران را بررسی و اذعان نمود با پیگیری های مجدانه واحد سهام در روزهای آتی مشکلات ایشان رفع و متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

اهم مشکلات و سوالات سهامداران از این قرار است:

سؤال اول: چرا از سال ۹۰ تا کنون هیچ سودی تعلق نگرفته بود؟

  • همانگونه که مستحضرید شرایط اقتصادی حاکم برکشور اجازه نداده کارخانه های تولید سیمان با ظرفیت مناسب محصول خود را تولید و عرضه نمایند که دلایل آن رکود در صنعت ساخت و ساز و نیز توقف یا کند شدن روند اجرای پروژه های عمرانی می باشد. شرکت سیمان جوین طی سال گذشته توانسته است با موفقیت به تولید و فروش خود ادامه داده و در مقایسه با بسیاری کارخانه های دیگر بطور نسبی شرایط بهتری را داشته باشد لیکن همچنان راندمان تحویل کمتر از ۷۰ % ظرفیت بوده است.

سؤال دوم: چرا شرکت سیمان جوین وارد بورس نشده است؟

  • طبق قانون بورس، برای ورود به بورس می بایست دو سال متوالی به سوددهی رسیده باشد تا وارد فرابورس شده و سپس وارد بورس شود که این اتفاق از ابتدای تاسیس تا به کنون رخ نداده است.

سؤال سوم: چرا در استخدام پرسنل کارخانه، خانواده سهامداران در اولویت قرار نگرفته اند؟

  •  از آنجایی در استخدامی این شرکت محدودیت هایی وجود دارد و ظرفیت مشخصی می توانند در کارخانه مشغول به کار شوند، استخدامی پرسنل بر اساس بومی سازی و تخصص افراد بوده و مطمئنا در این بین سهامداران عزیز در اولویت استخدامی بوده اند. چه بسا بسیاری از پرسنل خدوم کارخانه سیمان جوین از همین سهامداران هستند. در هر صورت شرکت سیمان جوین همواره به دنبال استخدام افراد نجیب و متخصص بوده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت شرکت، بخش استخدام، جهت ارسال رزومه و آغاز بررسی واحد منابع انسانی اقدام کنند.

سؤال چهارم: صورتجلسات مجمع عمومی سهامداران چگونه به اطلاع سهامداران می رسد؟

  • مصوبات صورت گرفته در مجمع عمومی هر ساله در وبسایت شرکت سیمان جوین در بخش سهام (مجمع عمومی سهامداران) در اختیار سهامداران قرار می گیرد. همچنین جهت حضور سهامداران در این مجمع، تاریخ برگزاری نیز متعاقبا در روزنامه های کثیرالانتشار ( خراسان و قدس ) منتشر می گردد.

سؤال پنجم: از آنجایی که کارخانه سیمان جوین در منطقه جغتای قرار گرفته، چرا نام شرکت را سیمان جغتای نامگذاری نکرده اند؟

  • با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه جوین و بزرگ تر بودن این منطقه نسبت به جغتای و همچنین شهرت شهرستان جوین در کشور نسبت به شهرستان جغتای، نام کارخانه به نسبت عمومیت بالاتر به سیمان جوین نامگذاری گردید. تعدادی از سهامداران نیز در خصوص تغییر نام سؤالاتی داشتند که باتوجه به بازاریابی و برندسازی نام سیمان جوین در بین عرضه کنندگان و مشتریان که به مرغوبترین سیمان های کشور شناخته شده است امکان این تغییر نام نیز وجود ندارد.

سؤال ششم: نحوه پاسخگویی به سهامداران چگونه است؟

  • دفتر مخصوص جوابگویی به سهامداران کماکان فعال است و شما می­توانید همه روزه از شنبه تا چهارشنبه با تلفن ۳۸۴۶۷۱۳۰-۰۵۱ از ساعت ۸ الی ۱۳ و یا ۱۶ الی ۱۹ و پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۳ با مسئول این دفتر تماس حاصل فرمایید. مسئول دفتر قادر خواهد بود به کلیه سؤال­های شما درخصوص تعداد سهام، اسامی و آدرس­ های ثبت شده سهامداران، تاریخ، مبلغ و شماره حساب هایی که سودهای علی الحساب سهام به آن حسابها واریز شده و بسیاری موارد دیگر از این قبیل پاسخ دهد. لذا تقاضا دارد درصورت وجود هرگونه ابهامی حتماً با این دفتر تماس بگیرید. درهنگام تماس تلفنی توجه داشته باشید که مسئول دفتر فوق، هرگونه اطلاعات را فقط به شخص سهامدار ارائه خواهد داد. لذا در زمان تماس سعی کنید اوراق سهام خود را در دسترس داشته باشید.
  • برای ملاقات حضوری با مسئول دفتر جوابگویی به سهامداران، تقاضا دارد بوسیله تلفن۷۱۳۰ ۳۸۴۶-۰۵۱ زمان مناسب را مشخص و سپس به آدرس مشهد، خیابان رضا، رضا ۷، پلاک ۱۹ در وقت تعیین شده مراجعه فرمایید.

سؤال هفتم: آیا خرید و فروش سهام در شرکت انجام می شود؟

  • خیر- شرکت مجاز به خرید و فروش سهام نمی باشد و انجام این کار از جانب شرکت غیرقانونی تلقی می شود، لذا سهامداران برای خرید و فروش سهام خود باید خارج از شرکت معامله سهام را انجام دهند و در مورد قیمت هر سهم با یکدیگر توافق نمایند و سپس برای نقل و انتقال سهام خود به شرکت مراجعه فرمایند.

سؤال هشتم: نقل و انتقال سهام در صورت فوت سهامدار چگونه صورت می پذیرد؟

  • در صورت فوت سهامدار ورثه می بایست مدارکی از قبیل گواهی انحصار ورثه، مدارک شناسایی سهامدار متوفی و مدارک شناسایی وراث، اصل سند سهام متوفی، گواهی فوت، درخواست کتبی را تحویل مسئول سهام شرکت قرار دهند تا نسبت به نقل و انتقال سهام اقدامات لازم را انجام دهد.