اعلامیه ارتباط با سهامداران
۲۱ آذر ۱۳۹۷
برگزاری کارگاه آموزشی اقتصاد مهندسی
۲۱ آذر ۱۳۹۷

آبان و آذرماه سال جاری اولین کارگاه آموزشی اقتصاد مهندسی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی با حضور پروفسور کاظم اورعی استاد دانشگاه استرلینگ انگلستان در سالن همایش دانشگاه سجاد برگزار شد.

دکتر هاشم اورعی، استاد دانشگاه صنعتی شریف و دبیر این کارگاه در خصوص میزان اهمیت این کارگاه گفت: یکی از مشکلات نظام آموزش عالی کشور فاصله زیاد مباحث آموزشی و نیاز جامعه است. این نقیصه به ویژه خود را پس از فارغ التحصیلی و در اوایل مرحله ورود به بازار کار حرفه ای نشان می دهد. انگیزه اصلی برای ارائه این کارگاه آن است که دائماً مشاهده می شود فارغ التحصیلان مقاطع مختلف رشته های مهندسی علیرغم برخورداری از توانایی علمی، با مفاهیم کاربردی اقتصاد مهندسی، بررسی فنی و اقتصادی، قانون تجارت، قوانین مالیاتی، تامین اجتماعی، تامین مالی، شبکه بانکی،…..آشنایی نداشته و در نتیجه در حوزه کاری با شکست مواجه می شوند.

دکتر هاشم اورعی در خصوص جزئیات این کارگاه اضافه نمود: برای استفاده حداکثری، از استاد به نام و با تجربه، پروفسور کاظم اورعی، که سالها در زمینه مذکور و در دانشگاه های معتبر تدریس داشته اند، دعوت شد که با توجه به تخصص خود بخشی از مطالب را ارائه دهند.

 

 

 

در این کارگاه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها موارد زیر را آموختند:

  • روش تحلیل ارزش کنونی (NPW)
  • جریان نقدی سالانه یکنواخت
  • نرخ بازده
  • آنالیز نسبت منافع به مخارج
  • تبدیل ارزش زمانی پول
  • بررسی اقتصادی بودن یک پروژه و یا مقایسه یک یا چند پروژه

لازم به ذکر است تمامی جزوات و تصاویر آموزشی تدریس شده در آن کارگاه در کانال های فضای مجازی دانشگاه سجاد ارائه گردید.

logo-samandehi